Menü

SSL Sertifikası Zorunlu Hale Geldi


Teknoloji devi Google, Ocak 2017 den sonra üyelik girişi olan tüm web sitelerinde SSL sertifikasını zorunlu hale geleceğini duyurdu.

Ocak 2017?den itibaren kullanıcılar, Chrome?dan ziyaret edilen üye girişli sitelerde SSL bulunmuyorsa ziyaretçilerine sitenin güvenli olmadığı konusunda uyarı verecek. Bu durum kullanıcıları https:// bulunmayan sitelerinden uzaklaştıracaktır.

Google, web?deki her şeyin güvenli bir kanal üzerinden dolaşımda olmasını istemekte olup bu nedenle 2017?de Chrome tarayıcınız şifrelenmemiş web sitelerini, güvensiz olarak işaretleyecek ve URL çubuğundaki bir asma kilit üzerinde kırmızı bir ?x? işareti ile uyaracaktır.

Chrome?da yaşanacak bu değişiklikle Google, geleceğin web sitelerinin tümünün şifrelenmesi gerektiğini ve tüm sitelerin normal HTTP web protokolünün üstünde esasen güvenli bir katman olan HTTPS üzerinden sunulması gerektiğini açıkça ortaya koyuyor. Birçok şirket ve kuruluş, ?daha fazla web sitesinin geleneksel, daha az güvenli HTTP protokolünü terk etmeye ve HTTPS?yi benimsemeye teşvik edilmesini içeren? Her Şeyi Şifrele ?kampanyasının parçası olarak daha şifrelenmiş siteler için baskı yapıyor.

Şu anda, Chrome, erişmekte olduğunuz web sitesi HTTPS ile güvence altına alınmadığında beyaz bir simgeyi görüntülemekte olup, yanıp sönen yeşil kilitli bir asma kilidin yanı sıra, üzerinde kırmızı bir ?x? bulunan asma kilit ile de bir sorun var şeklinde bilgi vermektedir.

Bilgilendirme

Neler Yapıyoruz?

İletişim & Sosyal Medya

Paşaalanı Mahallesi Çengel Caddesi No:123/B Karesi/Balıkesir
0 (554) 285 44 86
0 (266) 606 06 25
info@ozguweb.com