Menü

Domain (Alan Adı)

Web sitesi oluşturmak bir süreçtir. Sitenin tasarımı, adının seçimi, alan adının satın alınması, web sitesi için barındırma hizmeti ve içeriğin oluşturulması bu adımları yapar.

Bir sitesi oluşturmadan önce yapmanız gereken ilk şey, alan adınızı belirlemektir.Çünkü sonraki tüm adımlar alan adına göre şekilleniyor.Alan adı , kullanıcıların web sitenize erişebileceği bir adrestir. İnternetteki erişim adresiniz olarak da tanımlanabilir.Etki alanı, İnternette bir web sitesi bulmak için kullanılan İnternet Protokolü adresini temsil eder. Hedefi bulmak için bir kimlik gibidir.

Sitede alan adı tercihi oldukça önemlidir.Alan adınız yaptığınız işi tam olarak yansıtmalı ve hedef kitlenizin sizi bulmasını kolaylaştırmalıdır.Aksi takdirde projenizin veya işinizin istediğiniz gibi ilerlemesi çok zor olacaktır.

Bu nedenle işin en başında isminizi çok dikkatli seçmelisiniz, bundan sonraki tüm süreçleri göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin, ozguweb.com bir alan adıdır ve alan adı başka bir site tarafından kullanılamaz. Sistem buna olanak sağlamaz. Ancak alan adı uzantısı farklı ise diğer siteler de isminizi kullanabilir. Bu sebeple alan adınızın com, net, org gibi diğer uzantılarını da almanızı tavsiye ederiz.

Bilgilendirme

Neler Yapıyoruz?

İletişim & Sosyal Medya

Paşaalanı Mahallesi Çengel Caddesi No:123/B Karesi/Balıkesir
0 (554) 285 44 86
0 (266) 606 06 25
info@ozguweb.com